piątek, 3 czerwca 2016

Izraelska prasa oskarża Symona Petlurę o zamordowanie 50 tys. Żydów

 Izraelska prasa oskarża Symona Petlurę o zamordowanie 
50 tys. Żydów


Media w Izraelu przypominają po obchodach rocznicy śmierci ukraińskiego dowódcy o zbrodniach przypisywanych jego oddziałom. Informuje również o zbrodniach dokonywanych na Żydach i Polakach przez Banderę oraz Szuchewycza.

Portal Times of Israel przypomina o zbrodniach dokonywanych na Żydach tak przez Petlurę, jak i Banderę oraz Szuchewycza. Izrelski serwis internetowy przy okazji relacji z obchodów śmierci Petlury, który zginął w Paryżu w zamachu dokonanym przez Sholoma Schwartzbarda, przypomina o pogromach dokonywanych przez jego oddziały. Sam Schwartzbard miał stracić wszystkich krewnych w tych atakach, co popchnęło go do zamachu. Izraelski portal przypomina, że zamachowiec został z tego powodu uniewinniony
Times of Israel przypomina również o zbrodniach Bandry oraz Szuchewycza, którzy jako kolaboranci, współpracujący z nazistowskimi Niemcami byli odpowiedzialni za morderstwa dokonane na tysiącach Żydów. Portal zauważa również dokonane przez nich zbrodnie na Polakach. Serwis internetowy podkreśla, że pomimo swoich zbrodni obaj dwódcy UPA są otwarcie czczeni przez ukraińskie władze po rewolucji 2014 roku.
Portal cytuje Edwarda Dolińskiego, szefa Ukraińskiego Stowarzyszenia Żydów, który napisał na swoim facebooku: "Wszyscy moi rodacy powinni wiedzieć, że  Bandera i Szuchewycz uważali mnie i wszystkich ukraińskich Żydów, w tym dzieci, kobiery i starców, za wrogów Ukrainy".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz