sobota, 4 czerwca 2016

Czerwona kartka dla PiS! 11 lipca MUSI BYĆ Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu!II wojna światowa to jedna wielka droga krzyżowa Polaków, nasi przodkowie ginęli w obozach koncentracyjnych, byli rozstrzeliwali na ulicach po publicznych łapankach, ginęli podczas wypędzeń z własnych domów i zesłań na ciężkie roboty zarówno do III Rzeszy jak i do Związku Radzieckiego, ginęli w walce o wolną Polskę, byli ofiarami Niemców, Austriaków, Bolszewików i o tym dzisiaj w Polsce mówimy otwarcie i otwarcie potępiamy to ludobójstwo, pomimo tego, że na całym świecie relatywizuje się odpowiedzialność Niemców za II wojnę światową a większość Rosjan nie potrafi powiedzieć co stało się w Katyniu.

Jest jednak zbrodnia na naszym narodzie, która do dzisiaj nie została przez polskie władze nazwana "ludobójstwem". Chodzi oczywiście o rzeź ponad stu tysięcy Polaków dokonaną w czasie i po II wojnie światowej przez grupy oraz oddziały nacjonalistów ukraińskich, w szczególności z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), na obywatelach polskich zamieszkujących tereny Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. Ta okrutna zbrodnia nigdy nie została nazwana w zgodzie z prawdą historyczną – ludobójstwem.

Już kilka miesięcy temu posłowie klubu Kukiz'15 złożyli projekt ustawy ustanawiającej 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA! Własnie 11 lipca 1943 roku nastąpiła kulminacja ludobójstwa wołyńskiego. O świcie sotnie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii działając z zaskoczenia zaatakowały 99 wsi i osiedli polskich w trzech powiatach: kowelskim, horochowskim i włodzimierskim. Tego dnia zamordowano kilka tysięcy Polaków. 11 lipca w całej Polsce odbywają się marsze pamięci organizowane oddolnie przez Polaków! Ten dzień jest dla wszystkich kresowian i ich potomków bardzo ważny i mieli oni nadzieję, że po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość będzie traktowany z należytą czcią również przez Państwo Polskie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz