niedziela, 4 lutego 2024

Tarnopol partnerskie miasto Elbląga upamiętnił Stepana Banderę w 115. rocznicę jego urodzin


 

Pomnik Stepana Bandery w Tarnopolu

 

 

Jak co roku na całej banderowskiej Ukrainie uroczyście obchodzono 115 rocznicę przywódcy OUN - UPA, zwyrodniałego, sadystycznego ludobójcy Polaków na Kresach Południowo - Wschodnich i fanatycznego hitlerowskiego kolaboranta Stepana Bandery, czym zwyczajowo, jak co roku, nie tylko napluto tym sposobem, ale wręcz narobiono nam na głowy nam Polakom, okazując zupełnie otwarcie i już bez żadnych fałszywych usprawiedliwień, gdzie Ukraińcy mają nas Polaków i naszą narodową wrażliwość.  Po raz kolejny również obchody 115 rocznicy urodzin tego mordercy uczczono także w sposób równie uroczysty w partnerskim mieście Elbląga, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Stepana Bandery.  

 

Następnie odbyła się uroczysta akademia ku czci tego ukraińskiego bękarta III Rzeszy, podczas której Oleg Syrotyuk, zastępca regionalnej rad obwodu tarnopolskiego oznajmił, że tego samego dnia 1 stycznia 2024 roku, została oficjalnie zarejestrowana propozycja deputowanych rad regionalnych w tym przedstawicieli obwodu tarnopolskiego, by rok 2024 ogłosić również w obwodzie Tarnopolskim... ROKIEM RODZINY STEPANA BANDERY!

 

Ażeby uczcić i UPAmiętnić jeszcze bardziej 115 rocznicę wyjątkowo zwyrodniałej i nikczemnej postaci, jaką był ten ukraiński kolaborant Adolfa Hitlera i III Rzeszy, trzy dni temu władze miasta i obwodu tarnopolskiego urządziły specjalną prezentację, jak to określono - wyjątkowej edycji znaczka, poświęconego przywódcy OUN Stepanowi Banderze, która odbyła się w Muzeum Walki Narodowo-Wyzwoleńczej Obwodu Tarnopolskiego. I jest to pierwszy z 12 znaczków poświęconych rodzinie Stepana Bandery.

 

W taki oto sposób nazistowskie władze miasta i obwodu tarnopolskiego oddają hołd, jednemu z największych ludobójców narodu polskiego w całej jego historii, a reakcji zarówno zdradzieckiej niewładzy wWarszawie, jak również władz samorządowych Elbląga, czego można się było zresztą spodziewać, nie było i nie będzie ŻADNEJ! Co więcej, gdy w Tarnopolu oddaje się wręcz bałwochwalczą cześć temu zwyrodniałemu mordercy Polaków, oddając mu hołd poprzez postawienie mu ogromnego pomnika w samym centrum Tarnopola, jego nazwiskiem jest też nazwana jedna z głównych ulic w tym mieście, to obecnie w Tarnopolu, jak i w całym obwodzie tarnopolskim, będzie obchodzony rok tego potwora i jego rodziny. Żadne, powtarzam, żadne szanujące się państwo, a tym bardziej naród, takiej obelgi, rzuconej zresztą przez banderowców nie po raz pierwszy, by nie zniósł i nie darował. Wyjątek oczywiście stanowią, niestety Polacy, w tym również władze i mieszkańcy Elbląga, których do grona narodów poważnych, mających do siebie szacunek, już od dawna nie należą, co udowadniają zresztą od lat, bojąc się nawet głośno publicznie powiedzieć czegokolwiek na temat ukraińskiego ludobójstwa, dokonanego na naszych rodakach na Kresach Południowo - Wschodnich. Więcej, nikt zarówno z Polaków w całym kraju i nikt spośród mieszkańców Elbląga, nie odważy się nie tylko niczego powiedzieć, ale nawet pomyśle o tym, by w godny sposób upamiętnić w naszym mieście Polaków, bestialsko pomordowanych przez bandy OUN - UPA, w postaci nadania jednemu z rond w centralnym miejscu Elbląga, nazwy Rondo Ofiar Wołynia, gdy w partnerskim ponoć wobec nas Tarnopolu, banderowskie władze tego miasta, jawnie i otwarcie plują i śmieją się nam szyderczo w twarz, hołdując jedną z największych ukraińskich bestii, która ma na swoich brudnych łapach krew setek tysięcy naszych rodaków, którzy do dziś n ie mają nie tylko swoich grobów, ale których szczątki walają się do dziś, dosłownie jak śmiecie, po polach, przydrożnych rowach, lasach i studniach Wołynia, Tarnopolszczyzny, województwa Lwowskiego i Stanisławowskiego. Dlatego nie spodziewajmy się i nie oczekujmy, że ktokolwiek poważny, będzie nas traktował, tak jak byśmy chcieli być traktowani, skoro nie szanujemy samych siebie.


Aby nie być gołosłownym publikuję tutaj dwa przetłumaczone z języka ukraińskiego artykuły, o tym jak władze miasta i obwodu tarnopolskiego oddały hołd i w jaki jeszcze bardziej pamiętny sposób uhonorowały człowieka, który wydał na piśmie osobisty rozkaz dokonania masowej eksterminacji, całej polskiej ludności Wołynia i Małopolski Wschodniej już w marcu 1943 roku, a potem ponowił ten rozkaz na piśmie, wysłany z Niemiec przez specjalnego kuriera do szefa Służby Bezpeky OUN - Bandery Mykoły Łebedia, miesiąc później, tj. w kwietniu 1943 roku, który to ludobójczy rozkaz wykonany został z całą, bestialską bezwględnością w niedzielę 11 lipca 1943 roku.



Jacek Boki - 4 Luty 2024 r.



*****


W Tarnopolu uczczono pamięć Stepana Bandery

 

1 Stycznia 2024 r.



https://www.youtube.com/watch?v=KpglVTkN1Os



W Tarnopolu obchodzono dziś 115. rocznicę urodzin Stepana Bandery. Oficjalnie zgłoszono propozycję, aby ten rok w regionie ogłosić rokiem rodziny Stepana Bandery. Taka propozycja została dzisiaj oficjalnie zarejestrowana przez deputowanych rad obwodowych. Opowiadał o tym zastępca rady obwodu tarnopolskiego Oleg Syrotyuk.

 

 



Hołd dla Stepana Bandery. Społeczny Tarnopol

 

 

 

 

 

Mariya Chuprova z Tarnopola przybyła na uroczystą, aby swoją osobistą obecnością, uczcić przywódcę ukraińskich nacjonalistów. „To bardzo ważne, ponieważ chcemy, aby nasza młodzież poszła za przykładem Bandery, aby chronić naszą Ukrainę”.

 

 

Maria Chuprowa. Społeczny Tarnopol

 

 

 


 Specjalna pieśń wykonana w hołdzie dla Stepana Bandery

 




Historyk Serhii Volyanyuk opowiedział o twórczości Stepana Bandery. „Zbieramy się tutaj, aby oddać hołd temu, czego dokonał Bandera, aby nasze państwo było wolne i niepodległe. Dla mnie jest to święte wydarzenie, podczas którego można spotkać się z braćmi, przyjaciółmi, mentorami, z ludźmi, którzy stworzyli Ukraina na początku lat 90.”





Serhii Volyanyuk

 

 

 

 

 

Kandydat nauk historycznych, starszy sierżant Sił Zbrojnych Wołodymyr Tkacz twierdzi, że na cześć Stepana Bandery przybyło ponad 100 osób. Według niego takie wydarzenie organizowane jest w Tarnopolu co roku od odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

 

 „Stepan Bandera urodził się 1 stycznia 1909 roku w obwodzie iwanofrankowskim we wsi Stary Uhrynów ,w rodzinie księdza księdza Andrija Bandery. Od dzieciństwa był aktywnym członkiem różnych organizacji ukraińskich. Pracował przede wszystkim w Płascie. Był w 1941 roku po ogłoszeniu Ustawy o odrodzeniu państwa ukraińskiego 30 czerwca We Lwowie. Niemcy uwięzili go w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, gdzie spędził prawie 4 lata,kiedy został zwolniony.Gdy pracował poza Ukrainą, wroga broń skróciła mu życie, ale jego duch żyje do dziś.”

 



 

Wołodymyr Tkacz

 

 

 

 

Z okazji 115. rocznicy urodzin Stepana Bendery deputowani Rady Obwodu Tarnopolskiego oficjalnie zarejestrowali wniosek o ogłoszenie roku 2024 „Rokiem rodziny Stepana Bandery” – powiedział deputowany Oleg Syrotyuk.

 


 Oleg Syrotyuk - zastępca przewodniczącego rady obwodowej Tarnopola

 

 

 

 

„Wniosek został zarejestrowany w formie apelu, jako projekt decyzji Rady Obwodowej Tarnopola i zostanie przekazany do rozpatrzenia i głosowania na najbliższej sesji Rady Obwodowej. Co miesiąc, w każdym ważnym dniu, będziemy informować o niektórych stronach życia rodziny Stepana Bandery” – mówi Oleg Syrotyuk.






Uczestnicy uroczystej akademii ku czci przywódcy ludobójczej OUN - UPA Stepana Bandery

 

 

Uczestnicy wydarzenia złożyli także znicze pod stelą pamiątkową Bohaterów Wojny Rosyjsko-Ukraińskiej, która znajduje się obok pomnika Stepana Bandery – poinformowano na stronie okręgowej administracji wojskowej w serwisie społecznościowym.

 


Uczestnicy obchodów rocznicy urodzin Stepana Bandery składają także znicze pod stelą pamiątkową Bohaterów Wojny Rosyjsko-Ukraińskiej. Społeczny Tarnopol

 

 

 

Źródło:

 

https://suspilne.media/651940-u-ternopoli-vsanuvali-pamat-stepana-banderi-u-115-ricnicu-z-dna-jogo-narodzenna/

 

 

 

***** 


Tarnopol wypuścił wyjątkową serię znaczków poświęconą rodzinie Stepana Bandery (FOTO)

 1 Luty 2024 r.

 

 

W Muzeum Walki Narodowo-Wyzwoleńczej Obwodu Tarnopolskiego odbyła się specjalna prezentacja znaczka poświęcona 115. rocznicy urodzin przywódcy OUN Stepana Bandery. To pierwszy z 12 znaczków poświęconych rodzinie Stepana Bandery.

 

 

Rok rodziny Stepana Bandery

 

Wszystko zaczęło się od inicjatywy deputowanych Rady Obwodu Tarnopola, aby ogłosić rok 2024 Rokiem Rodziny Stepana Bandery w obwodzie tarnopolskim. Odpowiedni apel został oficjalnie zarejestrowany 1 stycznia 2024 roku, w dniu 115 urodzin Stepana Bandery – 1 stycznia. Na najbliższej sesji sejmiku projekt zostanie poddany głosowaniu.

 

„To rodzaj hołdu nie tylko dla przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, symbolu walki Ukraińców o niepodległość, ale także uczczenia pamięci wszystkich jego bliskich i współpracowników” – mówi poseł Tarnopola Rady Regionalnej, współinicjator serii znaczków Oleg Syrotyuk. – O Stepanie Banderze, jego walce, życiu, poświęceniu wiemy dużo, ale niewiele wiemy o jego braciach i siostrach, ojcu, bliskich, którzy tak jak on walczyli w tej walce. Ich życie jest także wyczynem i przykładem.”

 


Wrogowie zniszczyli życie i zniszczyli prawie całą ojczyznę Bandery. Bracia Oleksandr i Wasyl – podkreśla Oleg Syrotyuk – „byli torturowani przez nazistów w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau; Brat Bohdana został zastrzelony przez gestapo w Chersoniu, a jego ojciec, ks. Andrij– zabity przez NKWD; siostry Wołodymyra, Marta i Oksana zostały wywiezione do syberyjskich obozów koncentracyjnych, szwagier Lew został zamordowany we lwowskim więzieniu, a teściowa została rozstrzelana przez żołnierkę Armii Krajowej ..."

 

„Oddając cześć rodzinie Stepana Bandery w 2024 roku, składamy także hołd rodzinom wszystkich Bohaterów, którzy przez lata walczyli o niepodległość Ukrainy i walczą dziś nadal na froncie wschodnim” – podkreślił. - W końcu, gdy wojownik chwyta za broń, pomaga mu cała rodzina. Myśli i czyny. Dzieli odpowiedzialność za swój wybór, przekazuje darowizny, jest wolontariuszem, przybliża zwycięstwo. Tak jak potrafi i na ile może. Na swoim miejscu”.

 

12 znaczków - 12 postaci

 

Pamięć o rodzinie Stepana Bandery w obwodzie tarnopolskim zostanie uhonorowana emisją 12 ekskluzywnych znaczków. Na każdym z nich widnieje portret jednego z krewnych i przyjaciół przywódcy ukraińskich nacjonalistów.

 

Pierwszy z nich poświęcony jest samemu Stepanowi Andrijowiczowi. Na tle czerwono-czarnego sztandaru - jego portret i lata jego życia.




Wszystkie 12 kopert będzie ekskluzywnych. Na pierwszym znajduje się drzeworyt przedstawiający słynnego grafika, twórcę obrazów i głównego artystę UPA Nilo Hasevicha, który znał Banderę osobiście. Stworzony przez niego portret robi wrażenie. 

 

Na odwrotnej stronie koperty znajduje się ekslibris Zasłużonego Artysty Ukrainy, pochodzącego z Tarnopola Jarosława Omelyana, poświęcony Stepanowi Banderze, krótka wzmianka bibliograficzna szefa Zarządu OUN (b) oraz zdjęcie wzniesionego ku jego czci pomnika w Tarnopolu, naprzeciw rady obwodowej (twórcką pomnika  jest artysta plastyk Roman Wiłguszyński z Tarnopola).

 


 

Swoją drogą na innych kopertach planują umieścić zdjęcia 11 pomników Stepana Bandery, wzniesionych w różnych okresach, w różnych zakątkach Tarnopola. W ten sposób inicjatorami projektu są zarówno deputowani rady obwodowej, jak również członkowie obwodowego Stowarzyszenia Filatelistów Ukrainy im. I. Czerniawskiego, naród oświecony pragnie nie tylko spopularyzować nazwiska swojego największego przywódcy, ale także pokazać, jak pamięć o nim jest kultywowana i czczona w całym regionie.





„Ukrpoczta” zawsze uczestniczy w ważnych wydarzeniach i obchodach ważnych dat z naszej historii. Znaczkiem poświęconym 115. rocznicy Stepana Bandery rozpoczęliśmy nową emisję naszej nowej serii poświęconej naszemu narodowemu bohaterowi – podkreśliła szefowa wydziału usług pocztowych tarnopolskiej dyrekcji „Ukrpoczty” Nina Gerasymenko. – Liczba znaczków jest ograniczona. W sumie jest ich 56 na dwóch arkuszach. Koperty z nimi po specjalnym wykupieniu „rozejdą się” w zbiorach muzeów i filatelistów na Ukrainie i na świecie.''

 

 

Ekskluzywna znaczek jako umocnienie naszego narodu


 

Inicjatorzy wyemitpwanej właśnie serii, nie ograniczyli się jedynie do znaczków i kopert. Powstała i zaprezentowana została także unikalna odznaka, dedykowana temu właśnie wydarzeniu.

 

 

 

„W sumie planujemy wypuścić 12 unikalnych odznak. Na każdej z nich zostanie zachowana historia znaczka i koperty – podkreśla filatelista, falerysta i projektant Mychajło Tymoszyk. - Znaczki, koperty i odznaki można nabyć na aukcjach charytatywnych, których część zostanie przeznaczona na potrzeby Sił Zbrojnych.

 

 

Miejsce ma znaczenie

 

Pomysłodawcy serii planują specjalną wymianę każdego nowego znaczka każdorazowo w innym miejscu, szczególniesymbolicznym dla nacjonalistów w naszym regionie.

 


Nieprzypadkowo jako pierwsze wybrano Muzeum Walki Narodowo-Wyzwoleńczej obwodu tarnopolskiego. Według zastępcy dyrektora Muzeum, kandydata nauk historycznych, weterana wojny rosyjsko-ukraińskiej Serhija Wołyniuka, na wystawie znajdują się rzeczy osobiste Stepana Bandery. W szczególności szafka biurowa, przy której pracował. Natomiast w 2021 roku muzeum otrzymało album z pracami grafika Nilo Hasevicha, w tym portret, który stał się prototypem znaczka i koperty.

 

 


 

Po oficjalnej, uroczystej ceremonii specjalnego sprzedaży pierwszych znaczków i kopert, w Muzeum odbyła się godzina edukacyjna „Nieugaszona Pochodnia Narodu” - poświęcona Stepanowi Banderze, jego bliskim i współpracownikom. Dla uczniów szkół średnich Tarnopolskiego Zespołu Oświatowo-Wychowawczego „stopnie ZOSH I-III – Liceum Prawnicze nr 2” prowadziła je matka dwóch wojskowych, wdowa po wojskowym, oświecicielka, dyrektorka liceum Inna Ivanyuk.

 


Takie wydarzenia są wielkim dziełem organizowanym przez Ukraińców. Mają one dla Was, dzieci, szczególne znaczenie, ponieważ to my przekażemy wam flagę naszych chwalebnych pradziadków-Bohaterów, a wy zasługujecie, aby ją nieść i spełnić marzenie naszych krajowych dostawców” – podkreśliła, zwracając się do publiczności .

- Tylko silny naród może odzyskać wolność i wolę. I pomimo bólu, jaki dziś odczuwamy w naszym kraju, pomimo wylanych łez, które stały się granitowymi krzyżami na grobach naszych poległych żołnierzy, gdzieś w głębi duszy jesteśmy dumni z tego, że to właśnie my prowadzimy świętą misję wyboru woli i godności planetarnej dla Ukrainy, czyli dla wszystkich narodów, które wyznają światło prawdy Zbawiciela. Wyzywali go, mówili, że nie jest godzien, ale niósł swój krzyż na Golgotę, bo znał scenariusz zwycięstwa. W ten sam sposób dzisiaj na każdym kroku kroczymy śladami Zbawiciela, wiedząc, że zwycięstwo będzie obowiązkowe i nic nas nigdy nie złamie”.

 


A to w pełnej krasie najmłodsze pokolenie Ukraińców z Tarnopola, partnerskiego miasta Elbląga, infekowane dżumą banderyzmu

 

 

Źródło: 


https://to.te.ua/uncategorized/u-ternopoli-zapochatkuvaly-unikalnu-seriiu-marok-prysviachenykh-rodyni-stepana-bandery-foto/

 

 

Tarnopolska Centralna Biblioteka Dziecięca

 

 

 

Jako symbol narodu będzie żył wiecznie


„I nadejdzie czas, kiedy ktoś powie: „Chwała Ukrainie!”, a miliony odpowiedzą: „Chwała bohaterom!” – Stepana Bandery” W pierwszy dzień nowego roku przypada 115. rocznica urodzin Stepana Bandery – wybitnego polityka, ideologa, teoretyka i praktyka walki narodowo-wyzwoleńczej Ukraińców, którego postać niewątpliwie należy do NAJJAŚNIEJSZYCH w narodowej historii XX wieku!

 

Bohaterska postać wybitnego wodza była legendarna już za jego życia. Jego imię zawsze było symbolem walki o wolność Ukrainy, inspirowało i nadal inspiruje najlepszych synów i córki naszego miłującego wolność narodu do walki ze znienawidzonym wrogiem. Wokół osoby Stepana Bandery narosło wiele mitów, dlatego ta postać w historii Ukrainy jest niezwykle interesująca do studiowania i badań.



Poniżej, pod tym adresem, pod datą 1 stycznia 2024 na stronie tejże dzięciecej biblioteki w Tarnopolu, znajduje się film, którym infekuje się umysły najmłodszego, obecnego pokolenia Ukraińców, przedstawiając im zwyrodniałego ludobójcę, jak wzór, jaki mają naśladować w swoim życiu!

 


 

Tak jak hitlerowcy infekowali swoją zbrodniczą ideologią najmłodsze pokolenie Niemców lat trzydziestych ubiegłego wieku, tworząc z nich Hitlerjugend, tak dziś na obecnej Ukrainie, infekuje się taką samą dżumą, tyle że zbrodniczego banderyzmu umysły najmłodszego pokolenia Ukraińców, jako przyszłych Junakiw UPA.

 

 

 https://www.facebook.com/people/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D0%B0-%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0/100064456041507/





Wyszukał, opracował i udostępnił


Jacek Boki - 4 Luty 2024 r.

 

 

Prowadzenie tego bloga to moja pasja, ale także wielogodzinna praca. Jeśli uważasz, że to co robię ma sens, to możesz wesprzeć mnie niewielką darowizną w tym co robię.

 

PKO BP SA Numer konta: 44 1020 1752 0000 0402 0095 7431


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.