czwartek, 28 kwietnia 2016

Sąd nad Nadią Sawczenko – proces zwykłej zbrodniarki wojennej




Nadia Sawczenko, ochotniczka w batalionie Ajdar, czekająca na wyrok sądu w Rostowie pod zarzutem współudziału w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy podczas walk w Donbasie, została laureatką Nagrody Orła Jana Karskiego. 

  Fakt ten komentuje wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Konrad Rękas.
— Jest to po prostu obraza dla ofiar nazizmu — dla ofiar polskich, żydowskich, — mówi Konrad Rękas. — To jest mniej więcej tak, jakby nagrodę Jana Karskiego, tytuł „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” przyznać zbrodniarzom nazistowskim, których symbole ochotnicze bataliony ukraińskie z taką dumą noszą na mundurach.

Ta szopka, która wokół Sawczenko jest odgrywana w Europie, w tym także, niestety, w polskim Sejmie, byłaby śmieszna, gdyby nie była tak żałosna i tak obraźliwa dla pamięci wszystkich ofiar nazizmu, w tym także współczesnych ofiar nazizmu, wszystkich pomordowanych przez banderowców w Odessie, dziennikarzy, którzy zginęli w związku ze zbrodniczą działalnością samej Sawczenko i jej zbrojnych kolegów.
To pokazuje tylko poziom hipokryzji pseudoelit Zachodu, które doskonale wiedzą o zbrodniach dokonywanych przez nazistów we współczesnej Ukrainie, zbrodniach dokonywanych podczas wojny w Donbasie. Całkowicie ignorują ten fakt, starając się ukrywać go przed społeczeństwami Zachodu i z procesu zwykłej zbrodniarki wojennej, próbując uczynić sprawę praw człowieka.

A co z prawami tych ludzi, których naziści mordowali, mordują, prześladują i zamykają? O nich trzeba pamiętać, o nich trzeba stale przypominać, także przy okazji tej sprawy.

Mówimy o jednej z wielu zbrodniarzy wojennych i myślę, że nastąpi taki moment, kiedy Europa, a zwłaszcza sąsiedzi Ukrainy, będą przyglądać się, miejmy nadzieję, jak naród ukraiński sam osądzi własnych zbrodniarzy, włącznie z tymi, którzy wydali takie rozkazy. To znaczy z ekipą Piotra Poroszenki włącznie.

Źródło:
 http://pl.sputniknews.com/opinie/20160317/2309213/Sawczenko-ofiary-nazizm.html

P.S.
Jaki patron tej nagrody, tacy i jej laureaci
Admin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz