środa, 6 lipca 2016

Zdrada PiS i kolaboracja z banderowcami

"Im bezczelniejsze kłamstwo, tym i prawdopodobieństwo większe, że weń ludzie uwierzą, bo każdy pomyśli: na takie aż nie ważyliby się oszukanie. Im częściej powtarzane będzie, tym bardziej stanie się wiarygodnym i wrychle sam ojciec jego za prawdę je przyjmie, a naonczas prawda to już niewzruszona, łgarz i ołgani jedną wiarę wyznają"   

"Oni co je biorą, nie krzyczą za sprawę tych, którzy ich dusze pokupili, i ze zdradą swoją się nie obnoszą, i nie pokazują myśli swoje, jako to głupiec zwykł był czynić myśląc, że ludzi do onej zdrady przekona. Milcząc zasię, pocałunkiem serdecznym na niewolę braci swoich wiodą jako Judasz Iskariota Zbawiciela ucałował, mękę mu przynosząc i śmierć. Mówię wam strzeżcie się milczących psów, którzy krew z ziemi waszej wypiją bezgłośnie, w poddaństwo was prowadząc jako barany na rzeź i mówię wam: strzeżcie się, i mówię jeszcze: strzeżcie się po trzykroć, bo stoją obok i śmieją się z przyjaźnią bezlitosną a fałszywą".

                                                                                  Cytat nieznanego autora z III wieku n.e.

Robert Winnicki - wystąpienie z 6 lipca 2016 r.


  Wojciech Bakun KUKIZ 15 - Ludobójstwo na Kresach dokonane przez OUN-UPA 

 

Bakun (Kukiz 15) dla Kresów.pl: stanowisko PiS ws. Wołynia to skandal i hipokryzja

http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/w-bakun-dla-kresowpl-stanowisko-pis-ws-wolynia-to-skandal-i-hipokryzja&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl 

Elżbieta Borowska - wystąpienie z 6 lipca 2016 r

 

PSL: Kuchciński paktował na Ukrainie z synem Szuchewycza

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/psl-kuchcinski-paktowal-na-ukrainie-z-synem-szuchewycza 

 

Sellin: ważniejsze niż upamiętnienie Wołynia jest pomaganie Ukrainie

 Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin w Sejmie poinformował otwarcie, że wiodącym projektem rządowym będzie ustawa dotycząca 17 września, a nie 11 lipca. Jak stwierdził, ważniejsze niż upamiętnianie ofiar Wołynia jest pomaganie Ukrainie, a Polska powinna akcentować, że do ludobójstwa doprowadzili Sowieci.

 

Według Sellina, zarzuty pod adresem PiS, które formułował poseł Wojciech Bakun {Kukiz’15), są niesprawiedliwe. „Trzy lata temu w okrągła 70. rocznicę Wołynia,  PiS upominało się o sformułowanie ludobójstwo” – twierdził polityk.
„Uważamy, że to było ludobójstwo. Takie sformułowania nasi przyjaciele z Ukrainy muszą prędzej czy później uznać, jak również to, że nie można na tym budować państwowości ukraińskiej” - mówił.
ZOBACZ TAKŻE: Jak Prawo i Sprawiedliwość oszukało i zdradziło Kresowian
Sellin zaznaczył jednak, że ważniejsze jest pomaganie Ukrainie w obliczu konfliktu na wschodzie tego kraju. Wiarygodność PiS polega też na tym, że niezależnie od Wołynia uważamy, że w dzisiejszej sytuacji trzeba państwu ukraińskiemu pomóc przetrwać jako niepodległemu państwu i obronić je przed agresją” – mówił wiceminister. Jego zdaniem, niczego sobie nie wyjaśnimy, jeżeli niepodległe państwo ukraińskie nie przetrwa. „Z kim mamy dialogować, jeśli nie przetrwa państwo ukraińskie?” – pytał z mównicy sejmowej.
ZOBACZ TAKŻE: Czy PiS definitywnie odetnie się od Kresowian
Selin przyznał również, że oficjalnym stanowiskiem rządu nie będzie święto 11 lipca, ale Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian, proponując jego datę na 17 września. Jak argumentował, ważniejsze jest wskazanie, że za rzeź wołyńską odpowiadają działania i polityka sowietów. „Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby państwa polskiego nie zlikwidowali sowieci i Niemcy” – mówił Sellin.  „Uznaliśmy, że jeszcze lepszą datą jest 17 września” – mówił polityk PiS.
ZOBACZ TAKŻE: Jeśli banderowcy na Ukrainie to margines, to skąd problemy z uchwałą wołyńską?
„Główne stanowisko państwa polskiego w kwestii tego, kto jest winny, powinno być skoncentrowane na sowietach (…) nie koncentrujmy się na winach Ukraińców, wskazujmy głównie na winę bolszewików i sowietów.(…) Palcem powinno wskazywać się głównego winowajcę, czyli państwo sowietów” – twierdził Sellin.
ZOBACZ TAKŻE: Jeśli Ukraina chce się spierać o Wołyń, to tym gorzej dla Ukrainy

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sellin-wazniejsze-niz-upamietnienie-wolynia-jest-pomaganie-ukrainie

 

PiS cofnął się i zamiata pod dywan Rzeź Wołyńską?

http://prawy.pl/33664-pis-cofnal-sie-i-zamiata-pod-dywan-rzez-wolynska/

PiS-owska moralność sytuacyjna czyli gołą d*pą w twarz.

 Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił. Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Wysoką Radę i rzekli: «Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy uwierzą w Niego, i przyjdą Rzymianie, i zniszczą nasze miejsce święte i nasz naród». Wówczas jeden z nich, Kajfasz, który w owym roku był najwyższym kapłanem, rzekł do nich: «Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagę, że lepiej jest dla was, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród».

Dla porównania:
Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin w Sejmie poinformował otwarcie, że wiodącym projektem rządowym będzie ustawa dotycząca 17 września, a nie 11 lipca. Jak stwierdził, ważniejsze niż upamiętnianie ofiar Wołynia jest pomaganie Ukrainie, a Polska powinna akcentować, że do ludobójstwa doprowadzili Sowieci.

http://macgregor.neon24.pl/post/132548,pis-owska-moralnosc-sytuacyjna-czyli-gola-d-pa-w-twarz

Reytanem w obronie banderyzmu.

 http://macgregor.neon24.pl/post/132528,reytanem-w-obronie-banderyzmu

Zamiast uczczenia ofiar ukraińskiego ludobójstwa i przyjęcia Kresowian oraz rodzin pomordowanych na Kresach, Sejm będzie podejmować z honorami banderowską zbrodniarkę wojenną!

 Ukraińską parlamentarzystkę będzie podejmować sam wicemarszałek Sejmu oraz z posłami z polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej.

  "Nadia Sawczenko przyjeżdża do Sejmu, żeby podziękować za zaangażowanie parlamentu w jej uwolnienie. Trzeba przypomnieć, że Sejm podjął uchwałę w jej sprawie. Spotka się w czwartek z marszałkiem Terleckim, a po południu z bilateralną grupą polsko-ukraińską" - informację taką przekazał poseł PiS Michał Dworczyk. W czasie gdy Sawczenko siedziała w rosyjskim więzieniu Sejm przyjął uchwałę w której domagał się od rosyjskich władz jej uwolnienia.

 http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polscy-parlamentarzysci-beda-podejmowac-nadie-sawczenko-3

Dziennikarz TV Republika określa członków UPA mianem żołnierzy 

A tutaj cyngiel TV Republika Ryszard Gromadzki gościł w programie "Republika na Żywo" przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce Piotrą Tymę. W czasie prowadzonej w kordialnej atmosferze rozmowie dziennikarz TV Republika kilkukrotnie nazwał członków UPA "żołnierzami". Tak więc według tej antypolskiej telewizji ukraińscy mordercy, bandyci, grabieżcy i gwałciciele spod znaku OUN-UPA to byli żołnierze!!! W żadnym oficjalnym dokumencie OUN-UPA nie występuje ani razu słowo żołnierz w odniesieniu do członków ukraińskich formacji zagłady OUN-UPA. Natomiast zawsze używane jest określenie wojak, wojacy, które w ogóle nie jest tożsame z określeniem żołnierz. Jak więc widać nawet sami przywódcy OUN-UPA w swoich dokumentach nie nazywali swoich podkomendnych żołnierzami, tylko obraźliwym określeniem wojaków. Takie są fakty, które dzisiaj fałszuje i zakłamuje w sposób dosłownie bezczelny PiS i podległe mu media.

Jacek Boki

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz