niedziela, 3 września 2017

Usunięto motyw Cmentarza Orląt Lwowskich

Ze strony internetowej http://zaprojektujpaszport.gov.pl/ usunięto motyw wzoru Cmentarza Orląt Lwowskich, pomimo tego, że do tej pory internauci oddali najwięcej głosów na symbol bohaterskich obrońców polskości Lwowa

Ze strony internetowej http://zaprojektujpaszport.gov.pl/ usunięto motyw wzoru Cmentarza Orląt Lwowskich, pomimo tego, że do tej pory internauci, oddali najwięcej głosów właśnie na symbol bohaterskich obrońców polskości Lwowa w walce z ukraińskimi szowinistami w latach 1918-1919


Jak podał 31 sierpnia portal kresy.pl,że:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy podało, że zaapelowało do Polski o rozwiązanie „w duchu dobrosąsiedztwa” kwestii motywu Cmentarza Orląt Lwowskich, który może znaleźć się w nowym polskim paszporcie, zaprojektowanym z okazji 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego.
MSZ podało, że podczas spotkania szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego w Budapeszcie sprawa była omawiana przez szefów MSZ Polski i Ukrainy, Witolda Waszczykowskiego i Pawło Klimkina.

MSZ Ukrainy oświadczyło z kolei w komunikacie, rozmowy dotyczyły także wspólnej historii. Strona ukraińska podkreśliła, że idea umieszczenia w nowych polskich paszportach rysunku Cmentarza Orląt we Lwowie wywołuje sprzeczności, i podkreśliła, że konieczne jest rozwiązanie tej kwestii w duchu dobrosąsiedztwa.

W sierpniu Ukraina oświadczyła, że możliwość umieszczenia w nowym paszporcie grafiki z motywem Cmentarza Orląt jest „nieprzyjaznym krokiem”. Wręczono również notę dyplomatyczną w tej sprawie ambasadorowi Polski Janowi Piekło.

Uważamy, że ten projekt jest nieprzyjaznym krokiem, który będzie miał negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego – zaznaczyła wtedy rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca. Dodała: Po raz kolejny zaznaczamy, że ocena wydarzeń historycznych nie należy do polityków, lecz historyków. Ukraina wypowiada się przeciw upolitycznianiu niektórych historycznych faktów, które jedynie przeszkadzają rozwojowi wzajemnie korzystnego partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską.

Według banderowców rządzących dziś w Kijowie, idea umieszczenia w nowych polskich paszportach rysunku Cmentarza Orląt we Lwowie wywołuje sprzeczności, jest krokiem nieprzyjaznym ze strony Polski wobec Ukrainy, ma negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego oraz jest upolitycznianiem faktów historycznych i wrogim krokiem przeciwko banderowskiej juncie z Kijowa. Idąc tropem tej ,,logiki'' postawienie na całej już dziś Ukrainie pomników banderowskich ludobójców, takich jak Bandera, Szuchewycz, Kłym Sawur, Mykoła Łebiedź, Enej, i wielu innym, nazywanie ulic, skwerów, szkół i innych miejsc użyteczności publicznej w każdej wsi, miasteczku i mieście Ukrainy imionami tych ludobójców oraz umieszczenie na frontonie Polskiego Liceum we Lwowie, popiersia kata Wołynia i Małopolski Wschodniej Romana Szuchewycza rzecz jasna w żadnym punkcie nie wypełnia tych samych pretensji, jakie nieustannie kierują pod naszym adresem Ukraińcy. Nazwać coś takiego bezczelnością, to chyba najłagodniejsze określenie zarzutów słanych do Warszawy raz za razem przez spadkobierców i kontynuatorów myśli i czynów ludobójców spod znaku OUN-UPA i SS Galizien.

Ironią losu w tym wszystkim jest tylko to, że obecny rząd Warszawski (świadomie nie nazywam go polskim, bo takowym nie jest), nie tylko za każdym razem na inkryminacje płynące od bandytów z Kijowa nie tylko kuli uszy po sobie, ale odnośnie sprawy motywu Cmentarza Orląt Lwowskich natychmiast zastosował się do ich żądań i bez  rozgłosu, po cichu usunął motyw wzoru Cmentarza Orląt Lwowskich, który do dnia dzisiejszego przewodził w głosowaniu na nowy wzór Polskiego Paszportu na 100 lecie Niepodległości Naszej Ojczyzny z największą liczbą oddanych nań głosów. Jak widać po raz kolejny Żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej sanacji znów pokazała, gdzie ma w tej kwestii głos suwerena i sprawę dziedzictwa Polskich Kresów i Kresowian.

Jacek Boki 02.09.2017 r.

Ukraina prosi o usunięcie Cmentarza Orląt ze wzoru nowego paszportu

http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-prosi-o-usuniecie-cmentarza-orlat-ze-wzoru-nowego-paszportu/

Ze strony MSWiA, zaprojektuj z nami paszport zniknął motyw Cmentarza Orląt Lwowskich

http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz